רשלנות רפואית החלפת שתלים בחזה

רוב הנשים שעברו ניתוח הגדלת חזה יצטרכו לעבור ניתוח להחלפת שתלים בחזה. זהו דבר רגיל ונורמלי מאחר ושתלים רשלנות רפואית החלפת שתלים בחזהלא אמורים להחזיק מעמד למשך כל החיים. אולם, מה קורה כאשר האישה צריכה לעבור ניתוח להחלפת שתלים בחזה עקב רשלנות רפואית?

החלפת שתלים בחזה עקב רשלנות רפואית היא פרוצדורה מצערת מאוד אשר הייתה יכולה להימנע אם הרופא המנתח היה פועל כשורה. האם יכולה להתקיים רשלנות רפואית במקרה של שתלים בחזה ומה ניתן לעשות בנידון? המשיכו לקרוא ולמדו עוד על הנושא.

ניתוחים להחלפת שתלים בחזה אינם נדירים

לרוב ניתוחים להחלפת שתלים בחזה נדרשים רק לאחר שנים רבות משום שהתוקף של השתלים פג או עקב כך שהשתלים נפגמו במהלך הזמן שחלף. זהו דבר שגרתי שמרבית הסיכויים שכל אישה שעברה ניתוח הגדלת חזה ובו השותלו שתלים תצטרך לעשות. החלפת שתלים בחזה מסיבות רפואיות יכולה להיות בשל דליפת סיליקון מהשתל, קרעים, דלקות או רצונה של האישה להחליף לשתלים חדשים יותר.

ישנן גם פעמים בהן האישה מחליטה להחליף את השתלים מסיבות אסתטיות, למשל: שינויים גופניים לאחר הריונות והנקות, רצון לשנות את הגודל של השתל בחזה לקטן או גדול יותר, רצון לשנות את הצורה של החזה ועוד סיבות שונות ומגוונות.

אם הניתוח החלפת שתלים בחזה נעשה מרצונה החופשי של האישה או מתוך בעיה רפואית שגרתית שהתפתחה, מדובר במקרה תקין שאין בו להעיד על רשלנות או בעייתיות מצד הרופא המנתח. אולם, יכולים להיות גם מצבים שהאישה צריכה לעבור ניתוח להחלפת שתלים עקב מעשה רשלני של הרופא. במקרים אלו יכול להיות שתקום עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בהחלפת שתלים בחזה.

מהי רשלנות רפואית? ולאור אילו עקרונות היא נבדקת?

רשלנות רפואית יכולה לקרות בכל תחומי הרפואה השונים וכן בשלבים שונים וברמות שונות. רשלנות רפואית עשויה לקרות עקב גילוי מאוחר של מחלה מסוימת, בשל אבחון לא נכון, טיפול לא מתאים, הנחיות לא נכונות, אי יידוע של המטופלת לגבי סיבוכים פוטנציאליים וכדומה.

ברשלנות רפואית בית המשפט תמיד בוחן את הסיטואציה לפי מבחן הרופא הסביר ותמיד יש צורך להוכיח שנגרם נזק, ושאותו נזק נגרם כתוצאה מהמעשה הרשלני של הרופא המטפל או של המוסד הרפואי.

במבחן הרופא הסביר בית המשפט בודק האם פעלו לפי הסטנדרטים שהיו נהוגים בקהילה הרפואית בתקופה שבה נערך הניתוח להחלפת שתלים בחזה. האם כל רופא סביר אחר היה עושה את אותה פעולה, באותה סיטואציה ובאותה נקודת בזמן.

בנוסף, התובעת תצטרך להוכיח שנגרם לה נזק ממשי עקב ההתנהלות הרשלנית של הרופא. יש להראות קשר סיבתי בין הנזק לבין הפעולה הרשלנית. מנגד, אם הייתה פעולה רשלנית אך לא היה נזק – לא תוכל לקום עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בהחלפת שתלים בחזה.

רשלנות רפואית בעת החלפת שתלים בחזה

ישנם כל מיני סיבוכים שיכולים להוביל להחלפת שתלים בחזה בעקבות התנהגות רשלנית של הרופא המנתח או של המוסד הרפואי.  בבתי המשפט ברחבי הארץ נידונו במהלך השנים מספר לא מועט של תביעות רשלנות רפואית עקב תלונות של נשים שהיו צריכות לעבור ניתוח להחלפת שתלים בשל רשלנות. היו אף תביעות אשר התקבלו אפילו במקרים בהם המטופלות חתמו על טופס הסכמה, זאת כאשר הן התבקשו לחתום עליו במועד סמוך מידי לזמן עריכת הניתוח.

אם את חושבת שנפגעת מרשלנות רפואית המצריכה החלפת שתלים בחזה, בכדי להבין אם המקרה האישי שלך יכול לגרור עילת תביעה בגין רשלנות רפואית, פני מיד לעורך דין המתמחה בתחום.

הגשת תביעת רשלנות רפואית עקב החלפת שתלים בחזה לקויה

כאשר רוצים להגיש תביעת רשלנות רפואית צריך לבדוק המון דברים. צריך לבדוק את הצד המשפטי, את החקיקה והפסיקה, וגם את צד הרפואי, איזה ידע היה קיים בקהילה הרפואית בזמן שבו התבצע האירוע הרשלני? האם התנהגותו של הרופא הייתה סבירה? ובמקרים מסוימים, האם ההתנהגות של המוסד הרפואי הייתה תקינה?

בכדי לברר זאת בצורה נכונה ומקצועית יש לפנות לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, עורך דין שיש לו ניסיון בתביעות דומות. עורך דין אשר מתמחה בתחום של רשלנות רפואית יוכל להקשיב להשתלשלות האירועים ולהגיד לך אם מתגבשת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בהחלפת שתלים בחזה במקרה האישי שלך או לא.

דילוג לתוכן