עורך דין המטפל במקרי רשלנות רפואית

עורך דין לרשלנות רפואיתכיום, יותר ויותר אנשים מודעים לזכויותיהם כמטופלים וכחולים, ודואגים למצות את זכויותיהם במקרים בהם אירע מחדל או אירוע רשלני במהלך הטיפול הרפואי בהם.

בעקבות ההתפתחות המסיבית בתחום זה, נוצרה תת התמחות בלעדית במקצוע המשפטים העוסקת באופן ספציפי בניהול תביעות רשלנות רפואית בלבד.

תחום זה אינו מותאם לכל עו"ד עקב הצורך בידע ייחודי ובניסיון פרקטי בניהול תביעות מורכבות אלו. בדרך כלל תביעות מעין אלו דורשות ידע משפטי ורפואי נרחב, יחד עם כישורי ניהול משא ומתן וניסיון בהערכת התיק. כפי שנראה בהמשך, ישנה חשיבות משמעותית לבחירת עורך דין לתביעת רשלנות רפואית אשר הינו בעל ידע ומומחיות בתחום.

תפקידו של עורך הדין במקרי רשלנות רפואית

למעשה, עורך הדין המטפל בתיק, אחראי על כל התנהלות המקרה מאלף ועד תיו. לאחר הסכם שכר הטרחה וייפוי הכוח מן המשפחה ומן המטופל, עורך הדין ידרוש את הרשומה הרפואית מן המקומות המטפלים.

יחד עם מכלול המסמכים הרפואיים הקיימים ברשות המשפחה ומן הרשומות הרפואיות, יוכל עורך הדין לבחון את מכלול ההתנהלות ולקבוע, בהתייעצות עם מומחים בעת הצורך, האם התקיימה רשלנות בנושא והאם המקרה הינו בר תביעה.

חשוב לציין כי במקרים בהם עורך הדין הגיע למסקנה כי העילה אינה ברת תביעה, ניתן לשקול האם ניתן לנהל לפחות משא ומתן מחוץ לכותלי בית המשפט לשם השגת פיצוי כלשהוא בעקבות המחדל.

לאחר הגשת כתב התביעה המלווה בחוות דעת רפואיות בנושא הרשלנות והיקף הנזק, עורך הדין מנהל את התביעה באמצעות הגשת תחשיבי נזק, הופעה בדיונים, חקירות סיכומים, וכל אלמנט אפשרי הקשור להתנהלות המשפט.

שכרו של עורך הדין במקרים אלו נגזר בדרך כלל באחוזים מוסכמים מסכום הפיצוי, עובדה המתמרצת את עורך הדין להשיג פיצוי מקסימלי ככל האפשר.

חוות דעת רפואיות בשירות עורך הדין

תביעת רשלנות רפואית או ניהול משא ומתן עם הגורמים העוסקים בדבר חייב להיות מלווה בחוות דעת רפואיות של רופאים מומחים בתחום הרשלנות.

לתביעת רשלנות רפואית לא תהיה אפקט של ממש ללא ליווי של חוות דעת רפואיות התומכות הן בקשר הסיבתי בין קרות המחדל לבין הנזק שנגרם למטופל, והן חוות דעת המפרטות את היקף הנזק ומידת השפעתו על המטופל באופנים שונים.

מבין עורכי הדין, עורך דין רשלנות רפואית עוסק בהיקף גדול בתחום זה דבר המקנה לו ניסיון רב, הינו בדרך כלל בעל היכרות עם רופאים מומחים מכל תחום אפשרי, ויוכל לאפשר השגת חוות דעת מקצועית ורצינית. ניתן למצוא עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב, באזורים אחרים באזור המרכז וכן עורכי דין נוספים המתמחים ברשלנות רפואית גם באיזור הדרום והצפון.

חשוב לומר כי חוות הדעת לכשעצמה אינה מספיקה במקרים רבים. יש לבחון האם הרופא המומחה אשר כתב את חוות הדעת, הינו מוכשר ומוכן להעיד כראוי במידה וייחקר על חוות דעתו. עורך דין המתמחה בנושא יוכל להמליץ על רופאים מומחים אשר יוכלו לכתוב חוות דעת מקצועיות, ולהגן עליהם בעוצמה בבית המשפט כראוי.

עורך דין לרשלנות רפואית

בכל מקרה של רשלנות רפואית או חשד לביצוע מחדל רפואי כלשהוא, מומלץ להימנע מביצוע פעולות באופן עצמאי, ומנגד, יש לפנות בהקדם אל מומחה בתחום תביעות רשלנות רפואית המתמחה בנושא.

עורך הדין המומחה בתחום זה, ינצל את ניסיונו ובקיאותו בתחום הרפואי והמשפטי לשם השגת פיצוי מרבי עבור הלקוח. על פי נסיבות המקרה, יוכל עורך הדין לנבא את סיכויי התביעה או שמא יש לנקוט בדרך פעולה אחרת כמו למשל ניהול מו"מ מחוץ לבית המשפט. לא אחת, דווקא ניהול משא ומתן מוצלח מחוץ לבית המשפט והשגת פשרה חיצונית, מניבה פיצויים לא מעטים מאשר אם היו מתנהלים דרך ערכאה דיונית בבית המשפט.

דילוג לתוכן