עורך דין לרשלנות רפואית תל אביב

אנחנו פונים לאנשי מקצוע בקהילה הרפואית – רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים וכן הלאה – על מנת שיסייעו לנו להתמודד עם בעיות בריאותיות וגופניות שונות. אלא שלפעמים מתברר כי דווקא המענה שסיפקו היה לא מקצועי או פגום מיסודו, כך שנגרם בעקבותיו נזק משמעותי (גופני ואף כספי). מקרים אלו עשויים להיכנס להגדרה של מקרי רשלנות רפואית, עליהם ניתן לתבוע בסכומי כסף גבוהים במיוחד.

לפני ששוקלים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, חשוב להבין את חוקי המשחק העיקריים ולבצע את התהליך באמצעות עורך דין מקצועי הבקיא בתחום. הנה כל מה שחשוב לדעת על עורך דין לרשלנות רפואית בתל אביב וחשיבות הסיוע שלו.

מהי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית, ברמת ההגדרה, היא מצב בו מתקבלים שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה. כלל מרכזי לקיום מקרה רשלנות רפואית הוא נזק הנגרם למטופל, שכמעט תמיד יהיה גופני וכספי גם יחד (הוצאות על תרופות, טיפולים וכן הלאה). אתגר חשוב אחר הוא להוכיח כי התקיים קשר ישיר בין ההתנהלות הרשלנית לבין אותו נזק, כלומר, שעצם החריגה מרמת הזהירות הסבירה היא שגרמה לנזק ולא גורם אחר.

רשלנות רפואית עלולה להיגרם בשלבים שונים של הטיפול הרפואי, החל מהאבחון ועד לטיפול עצמו, ובכל תחומי הרפואה והטיפול. לעיתים, הרשלנות קשורה להליך המתנהל אל מול המטופלים, למשל מתן טיפול מסוים בלי שמסבירים למטופלים את הסכנות שהוא מעמיד או את האלטרנטיבות הטיפוליות הפשוטות יותר.

למה חשוב להיעזר בעורך דין?

תביעות רשלנות רפואית, גם אם נראות לעיתים פשוטות על הנייר, הן בפועל עסק מורכב מאוד. כדי להוכיח את עצם הרשלנות הרפואית ולאמוד את ממדי הנזק, נדרש כמעט תמיד ידע רפואי שאין לאדם הפשוט מן היישוב. עורכי דין הפועלים בתחום מקיימים לרוב שיתופי פעולה עם רופאים בקשת הרפואית, שיוכלו לספק עבורם חוות דעת רפואיות המחזקות את הטיעונים בתביעת הרשלנות הרפואית המוגשת.

פעמים רבות מקרי רשלנות רפואית אינם שחור ולבן, אלא מצריכים בחינה מקיפה של נסיבות המקרה. עורך דין מהשורה הראשונה יוכל לזהות את הדקויות הספציפיות של כל מקרה, להגדיר את היקף הפגיעה שנגרמה ולגבש אסטרטגיה שתגדיל את סיכויי ההצלחה של מרשיו בצורה משמעותית.

אסור לשכוח שמן העבר השני של המשוואה, עומדים כמעט תמיד עורכי דין מנוסים שינסו להדוף את התביעות בטיעונים שונים. זו הסיבה לכך שמקרי רשלנות רפואית עלולים להימשך שנים ארוכות, כאשר ברוב המקרים נקודת הסיום שלהם היא פשרה בין הצדדים. גם כאן הניסיון של עורך הדין יכול לשחק תפקיד, כאשר עורך הדין יוכל לדעת איך להתנהל כדי למצות את המקסימום מהתביעה – אך עדיין לשמור על סיכויים גבוהים לכך שהיא תתקבל. הידע והניסיון שלו בתביעות השונות, כמו גם הקשרים שפיתח מול גורמים בקשת הרפואית או המשפטית, עשויים לקצר בצורה דרסטית את משך התהליך.

ניסיון ומיקום חשובים במיוחד

בבחירת עורך דין, חשוב לוודא קודם כל שהוא אכן בקיא בתחום תביעות רשלנות במידה הרבה ביותר: בדרך כלל יהיו אלה עורכי דין המתמקדים ברשלנות רפואית בפרט, או לכל היותר בתחום הרחב של דיני נזיקין. בנוסף לכך מומלץ לבחור בעורך דין נגיש, שהגעה אליו לא תהיה מורכבת מדי: התהליך המשפטי הוא כאמור ארוך וכולל בדרך כלל פגישות מרובות בין הצדדים השונים, מפגשים לצורך העברת מסמכים וכן הלאה. קל הרבה יותר לעשות זאת כאשר עורך הדין ממוקם בקרבת מקום.

באופן נקודתי יותר, עבור אנשים המתגוררים או אפילו עובדים בתל אביב, נראה שאין ברירה טובה יותר מאשר לחפש ב"עיר הגדולה" עורך דין. החדשות הטובות הן שיש מספיק עורכי דין רשלנות רפואית בתל אביב, כך שמציאת עורך דין מהשורה הראשונה לא צפויה להיות מורכבת יותר מדי.

דילוג לתוכן