כל האמת על רשלנות רפואית

מהי ההגדרה לרשלנות ומי יכול לתבוע פיצוי?

בדרך כלל אנחנו סומכים על הרופא שלנו ועל הצוות הרפואי בבית החולים או במרפאה, יכול להיות שהם גם מאד נחמדים וגם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.

ייתכן שבמקרים מסוימים, גם הרופא המיומן והמנוסה ביותר יעשה טעות, אך לא כל טעות של רופא נחשבת רשלנות רפואית שניתן לדרוש עליה פיצוי.

החוק בארץ מגדיר שבכדי שהמקרה יוגדר כרשלנות רפואית וניתן יהיה לתבוע פיצוי כלשהו, חייב להיות נזק רפואי כלשהו. לכן, ייתכן שהיה מקרה של רשלנות אבל לא נגרם נזק ולכן לא קיימת עילה לתביעה.
בנוסף לכך שחייב להיות נזק, יש גם חובה למצוא הוכחות שהנזק נגרם בעקבות הרשלנות ולא נגרם באופן טבעי או מסיבה אחרת.

עורכי דין שמתמחים בתביעות רשלנות רפואית יודעים לשאול את השאלות הנכונות ולהעריך בצורה מקצועית האם יש חשש לרשלנות רפואית ועילה לתביעה.

בנוסף, עורך הדין מסתמך על חוות דעת רפואית חיצונית, תחום שהפך למקצוע בפני עצמו ודורש מיומנות רבה. חוות הדעת הרפואית חשובה מאד גם כדי לבחון היטב את השתלשלות האירועים ולמצוא את החלק הרשלני בטיפול או באבחון.
כמו כן, חוות הדעת הרפואית נדרשת להציג בצורה מקיפה את הנזק שנגרם לנפגע,כי הפיצוי ניתן בהתאם לחומרת הנזק הרפואי.

חשוב: מומלץ לשמור כל ניירת ומסמכים רפואיים שקיבלתם. הם יעזרו לכם בתהליך התביעה.
תופעת מקרי הרשלנות הרפואית בארץ היא נפוצה יותר ממה שמקובל לחשוב, אך במקרים רבים חסרים מסמכים הרפואיים המגבים את הטענות.

מידע שרופאים וחברות הביטוח לא רוצים שנדע…

חשוב לדעת, שמאחורי כל מוסד רפואי או רופא פרטי, עומדת חברת ביטוח גדולה, שמבטחת אותם בביטוח נגד מקרים של רשלנות רפואית. כך שהתביעה מוגשת כנגד הרופא או המוסד הרפואי אך בפועל התביעה מתנהלת מול חברת הביטוח.

צריך להבין שחברת הביטוח מחזיקה עורכי דין ורופאים מטעמה שעבודתם היא לטרפד את התביעה ולהקטין למינימום את הפיצוי אותו יצטרכו לשלם או אפילו לבטל אותו לחלוטין.

לכן, בתביעות מסוג זה, לא מומלץ לפנות לכל עורך דין, אלא לעורך דין שמתמחה בתביעות רשלנות רפואית, עורך דין שיוכל למצוא את הרופא המומחה המתאים ביותר לכתיבת חוות הדעת, עורך דין שניהל כבר תביעות כאלה מול חברות הביטוח ועורך דין שיודע להעריך נכון את גובה הפיצוי והסיכוי לקבלו.

אתר זה מרכז מספר עורכי דין מובילים בתחום הרשלנות רפואית בישראל, אם נגרם לך נזק והינך חושש שהייתה רשלנות רפואית לך או למישהו מבני משפחתך אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים בטופס ונציג יחזור אליך תוך זמן קצר.

כדאי לדעת, שעורכי דין בתחום הרשלנות הרפואית עובדים על בסיס הצלחה בלבד, עובדה שפועלת לטובת הנפגע, מכיוון ששכר הטרחה משולם מתוך גובה הפיצוי שהנפגע מקבל.

ליצירת קשר עם עורכי דין מומחים לרשלנות רפואית התקשרו 072-3939950

 

תגובות מגולשים בפורטל:

"הכתבה ברורה ובהירה, עזרתם לי להבין במה מדובר וכבר פניתי לעורך דין. תודה"

"עורך הדין חזר אלי ואכן יש חשש לרשלנות, תודה על העזרה"

"מידע חשוב, חבל שלא ידעתי את זה קודם, זה היה חוסך לי הרבה עוגמת נפש…"

דילוג לתוכן